koszyczek na pieczywoAranżacja kuchnia powinna być zarówno funkcjonalna jak i estetyczna. O wiele milej pracuje się w przestrzeniach urządzonych według własnego gustu. Aktualnie najczęściej wybieranym stylem jest styl skandynawski. Proste i minimalistyczne wnętrza święcą triumfy już od kilku sezonów.

JAK URZĄDZIĆ KUCHNIĘ W STYLU SCANDI ?

Prostota może być uznana za synonim stylu skandynawskiego. Urządzając wnętrza na bazie inspiracji pochodzących z Półwyspu Skandynawskiego warto zainwestować w meble dobrej jakości, które posłużą nam latami. Biel oraz czerń będą świetnym wyborem dla szafek kuchennych oraz blatów. Monochromatyczność będzie świetnym tłem dla wybranych przez nas dodatków – świetnie będzie się komponować np. z żółtym lub niebieskim koszyczkiem na pieczywo czy lampką w kolorze zieleni.

JAKI KOLOR ŚCIAN WYBRAĆ ?

Tutaj styl skandynawski pozostawia pewną dowolność. Możemy zdecydować się zarówno na kolor ściany identyczny z kolorem mebli, ale również kontrastowy. Rzadkie nie są połączenia białych ścian z czarnymi meblami czy czarnej ściany i białych elementów.

DODATKI, W KTÓRE WARTO ZAINWESTOWAĆ

Smaku wnętrzom najczęściej dodają dodatki. By przełamać efekt zimna nadany przez minimalistyczne meble – warto dobrać akcesoria w cieplejszym tonie. Koszyczek na pieczywo czy zestaw sztućców w ciepłych barwach ożywi znacząco wnętrze.